V Національний конгрес з міжнародною участю «Радіологія в Україні»

  • Лого организатора
  • Дата проведения: Середа, 22 березня 2017
22-24 березня в Києві у Конгрес-отелі “Пуща” пройшов 5-й Національний конгрес з міжнародною участю «Радіологія в Україні», на якому було прочитано близько 120 лекцій та наукових доповідей і у якому взяло участь понад 490 осіб.

Резолюція 5-го конгресу


Особливістю цього Конгресу є те, що він відбувся у рік 25-ої річниці Асоціації радіологів України (АРУ). Напередодні нього у тому ж Конгрес-отелі вперше пройшли курси Європейської Школи Радіології (ЄШР - ESOR) “Візуалізація в онкології”, які було проведено в рамках програми підтримки України Європейським Товариством Радіології (ЄТР — ESR).
Крім того, на ювілейний форум українських радіологів приїхав новий президент ЄТР проф. B. Hamm з своїми колегами, провідними спеціалістами радіологічного відділу одного з найбільших в Європі медичних шпиталів — клініки Шаріте: професорами Th. Fischer, St. Niehues та F. Collettini. На першому пленарному засіданні вони представили учасникам Конгресу цікаві лекції з різних розділів радіології, а на церемонії відкриття форуму президент ЄТР проф. B. Hamm виступив з доповіддю про співпрацю Європейського Товариства Радіології з Асоціацією радіологів України. Він відмітив збільшення активності українських радіологів за останні роки, протягом яких кількість членів ЄТР від України та українських учасників Європейського Конгресу Радіологів (ЄКР — ECR) у Відні збільшилася в кілька разів. Цього року українці подали найбільшу за всю історію АРУ кількість тез до наукової програми ЄКР і найбільша кількість спеціалістів з України виступили з усними доповідями на Європейському Конгресі. Тобто українські радіологи зробили помітний рух у напрямку Європи, що було помічено та оцінено європейськими колегами. Крім президента ЄТР з вітальним словом на відкритті Конгресу виступила представник Міністерства охорони здоров’я України Мишковська А.А. , яка привітала Асоціацію радіологів з 25-річчям та подякувала українським радіологам за їх активність та небайдужість. Про діяльність АРУ на протязі 25 років розповів учасникам Конгресу президент Асоціації Рогожин В.О. Він подякував за роботу двом попереднім президентам АРУ проф. Бабію Я.С. та проф. Медведєву В.Є. і вручив їм цінні подарунки. Президент АРУ нагородив також дипломом, квітами та подарунком переможницю конкурсу молодих радіологів 2016-2017 рр. Олену Гураль зі Львова.

В перший день роботи Конгресу були також підведені підсумки роботи радіологічної служби країни у різних напрямках за останні роки, а також обрано нове керівництво Асоціації радіологів України та Всеукраїнської асоціації рентгенологів (ВАР). Президентом АРУ стала д.м.н. Ялинська Т.А., а членами виконкому — чл.-кор.АМНУ проф. Дикан І.М., д.м.н. Рогожин В.О., проф. Іванкова В.С., проф. Солодянникова О.І., проф. Шармазанова О.П., к.м.н. Динник О.Б., д.м.н. Козаренко Т.М., к.т.н. Коваленко Ю.М., Дереш Н.В. та Маріо Таха. До складу ревізійної комісії АРУ обрано Федусенко О.А. (голова), Лагоду В.В. та Кметюка В.М. Керівництво ВАР обрано у складі проф. Шармазанової О.П.(президент), доцента Бортного М.О. (віце-президент), Дереш Н.В. (секретар) та доцент Балашов С.В. (скарбник). До ревізійної комісії ВАР обрано Шатайло В.П. (голова), Одошевську О.М. та Чуканова О.М.

Друге пленарне засідання було присвячене нейрорадіології, на якому з лекціями виступили проф. Ольга Чувашова (Київ), проф. Cem Calli (Ізмір) та Костянтин Кенігсберг (Мінськ). Другий день Конгресу можна назвати днем нейрорадіології, тому що, крім пленарного засідання, їй було присвячено наукову сесію та майстер-клас, який вперше в історії українських радіологічних конгресів пройшов у формі вебінару. Крім того, у другий день роботи Конгресу пройшли засідання секцій кардіо-торакальної радіології, радіології грудної залози, скелетно-м’язевої радіології, а також секції “Сучасна рентгенодіагностика — це цифрова візуалізація та інформаційні технології” і українсько-молдавської політематичної англомовної наукової сесії. Також в цей день партнерами Конгресу - компаніями Toshiba Medical та Телеоптик було організовано майстер-класи з ефективного використання робочих станцій радіологів.

В третій день роботи Конгресу пленарне засідання було присвячено питанням візуалізації новоутворень, менеджменту та застосування радіологічного обладнання в умовах антитерористичної операції. З лекціями на ньому виступили чл.-кор. АМНУ проф. Дикан І.М. (Київ), д.м.н. Заруцький Я.Л. (Київ), доцент Балашов С.В. (Київ) та д-р Кураєва Л.Г. (Луцьк). В цей день пройшли засідання секцій абдомінальної та урогенітальної радіології, педіатричної радіології, а також секції ядерної медицини та променевої терапії.

На заключному пленарному засіданні було прийнято резолюцію Конгресу, текст якої наведено нижче, а також висловлено щиру подяку партнерам Конгресу — компаніям Toshiba Medical, Телеоптик, УкрМедЕксперт, Фармак, Roche, а також Видавничо-інформаційному центру “Медицина України”, - які прийняли активну участь у підготовці та проведенні Конгресу. Крім того, учасники Конгресу подякували всім 15 фірмам-учасникам виставки, яка працювала у холі конгрес-центру. Вже традиційно на ньому був представлений і стенд ЄТР, на якому українські радіологи цього року могли безкоштовно стати членом ЄТР і зареєструватися на ЄКР-2018 за пільговими умовами.

Є підстави вважати, що цього року Конгрес вдався, і будемо сподіватися, що наступного року він буде не гірший, а кількість його учасників з кожним роком зростатиме.

Фото з конгресу 1
Доповідачі англомовної секції з завідувачами кафедр променевої діагностики та радіології України та Молдови
Фото з конгресу 2
Відкриття Конгресу
Фото з конгресу 3
Президент АРУ Рогожин В.О. з переможницею конкурсу молодих радіологів Гураль О.А.
Фото з конгресу 4Фото з конгресу 5
Українські радіологи дякують німецьким колегам за цікаві лекції
Фото з конгресу 6
Українські радіологи разом з іноземними гостями Конгресу
Фото з конгресу 7
Вітальне слово новообраного президента АРУ
Фото з конгресу 8
Новообране керівництво ВАР з молодими рентгенологами
Фото з конгресу 9
Цікаву лекцію проф. Джема Каллі хочеться зафіксувати всю разом з лектором
Фото з конгресу 10
Новообраний президент АРУ з керівництвом ЄШР та ЄТР: добрі перспективи
Фото з конгресу 11Фото з конгресу 12
На вебінарі з нейрорадіології
Фото з конгресу 13Фото з конгресу 14
На засіданні англомовної секції
Фото з конгресу 15Фото з конгресу 16
Майстер-класи на робочих станціях
Фото з конгресу 17Фото з конгресу 18
На засіданні секції “Сучасна рентгенодіагностика — це цифрова візуалізація та інформаційні технології”
Фото з конгресу 19Фото з конгресу 20
Територія секретаріату Конгресу. Президенти зі своїми помічниками