На честь 25-річчя своєї Асоціації радіологи країни підкорили чергову вершину

  • Лого организатора
  • Дата проведения: Понеділок, 26 червня 2017

29 червня група українських радіологів на чолі з президентами Асоціації радіологів України та Всеукраїнської асоціації рентгенологів здійснили сходження на одну з найвищих точок України — гору Стримба (1719 м). Підкорювати вершини у радіологів країни вже стало традицією: двічі вони сходили на найвищу точку країни — гору Говерла (2060 м) та ще один раз - на гору Ай-Петрі (1234 м) в Криму. Проте вперше подолання чергової вершини очолили президенти. І не просто президенти, а ще й доктора медичних наук і просто чарівні жінки Ялинська Т.А. та Шармазанова О.П. І якщо офіційно сходження на Стримбу було присвячене 25-річчю АРУ, то Олена Петрівна, гадаємо, присвятила його ще і 90-річчю кафедри променевої діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти, яке радіологічна громадськість країни святкуватиме восени.

Цього року до групи “сходженців” увійшли представники Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Хмельницької, Вінницької, Київської, Дніпропетровської та Харківської областей. Група мала зібратися 28 червня ввечері в селі Колочава, проте радіологів настільки тягне один до одного, що збиратися до купи вони почали раніше. Дві групи радіологів з Київщини та Івано-Франківщини ще в обід приємно несподівано зустрілися біля озера Синевир, неперевершеної перлини Закарпаття. А вже ввечері у невеличкому готелі “Ажіо” в Колочаві група зібралася у повному складі.

Ранком 29 червня до готелю прибула група підтримки з місцевих радіологів і сходження на Стримбу почалося, не дивлячись на прогнозування дощу. На вершині гори, крім милування краєвидами недоторканих полонин та пейзажами неосяжних гір, відбулася традиційна фотосесія “сходженців” з прапором Асоціації радіологів України. На зворотньому шляху групу накрило грозою з градом, але обійшлося без втрат. У готелі радіологів, що спустилися з гори, крім групи підтримки, чекав сюрприз у вигляді відсутності світла і води: гроза стала причиною кількох аварій на лініях електропередач, - проте це нікому не зіпсувало настрій і дружня вечеря відбулася при свічах. А після її закінчення, мабуть, як винагорода, з’явилися і світло, і вода.

Подоланням чергової вершини цього року радіологи не обмежились. Наступного дня відбулася екскурсія до колочавського музею під відкритим небом “Старе село”, першого сільського музею архітектури та побуту на Закарпатті. На його території відтворено село стародавньої Верховини із автентичних колочавських експонатів, які ознайомлюють відвідувачів з трьохсот річною історією побуту місцевих жителів.

Під час завершального обіду в учасників групи виникла слушна думка, що Асоціації радіологів України слід удосконалювати роботу у напрямку проведення формально-неформальних і просто неформальних заходів для своїх членів. Зокрема згадали виїзні “конференції” клубу “RIF” і запропонували провести у найближчому майбутньому щось подібне, але з посиленням формального аспекту, а також створити Клуб Любителів Карпат, щоб відвідувати ці чарівні місця не тільки з метою подолання вершин, але й для просто неформального спілкування однодумців. Проте ідеї ці поки що на етапі розробки, тому ініціативна група буде вдячна всім за цінні пропозиції!

Приємно-випадкова зустріч радіологів на березі Синевиру
Приємно-випадкова зустріч радіологів на березі Синевиру

Перед початком сходження разом з місцевою групою підтримки
Перед початком сходження разом з місцевою групою підтримки

“Сходженці” на вершині Стримби
“Сходженці” на вершині Стримби

В музеї “Старе село”, с. Колочава
В музеї “Старе село”, с. Колочава