История ассоциации

История Ассоциации

Ми вітаємо з ювілеєм всіх членів АРУ та щиро дякуємо всім, хто бере участь у роботі Асоціації і хто підтримує її матеріально!

 

Асоціація радіологів України (АРУ) була офіційно зареєстрована 27-го травня 1992 року. Протягом 19-ти років Асоціація спрямовувала свою діяльність на підвищення професійного рівня радіологів та захист їх інтересів.

За цей час проведено 4 конгреси, понад ЗО всеукраїнських науково-практичних конференцій, міжнародну конференцію "Магнітний резонанс в біології та медицині" та понад 100 регіональних семінарів в усіх регіонах України. Спільно з провідними компаніями, які працюють на радіологічному ринку країни, проводилися всеукраїнські конференції та семінари навчальної спрямованості з залученням до читання лекцій на них провідних радіологів Європи.

За участі АРУ у 1997-му році було підготовлено та видано Наказ МОЗ України №340 "Про удосконалення організації служби променевої діагностики та променевої терапії", а у 1999-му році - проект програми переоснащення служби променевої діагностики країни.

У 1998-му році при Асоціації радіологів України було створено Центр рентгенівських технологій під керівництвом проф. Мірошниченка С.І., основним завданням якого було об'єднання зусиль вітчизняних підприємств у напрямку впровадження цифрових технологій в рентгенодіагностиці. Сьогодні Україна посідає провідне місце у Центральній та Східній Європі - в медичних закладах країни працює вже понад 600 цифрових рентгенівських систем.

З 1998-го року Асоціація плідно співпрацює з організаторами найбільшої медичної виставки в Україні - "Охорона здоров'я" щорічно Асоціація оформлює на виставці свій стенд і бере участь у підготовці та проведенні її наукової частини.

Після 1-го конгресу Асоціації, проведеного у 1995-му році, активізувалась її міжнародна діяльність, зокрема співробітництво з Європейською Асоціацією Радіологів та Європейським Конгресом Радіологів. З 1998-го року делегація Асоціації радіологів України щорічно бере участь у Європейському Конгресі Радіологів у Відні, українські радіологи починають отримувати запрошення на учбові курси, які Європейська Асоціація Радіологів проводить спільно з фірмами, працюючими на радіологічному ринку.

З першого року свого існування АРУ вела видавничу діяльність, яка поступово розширювалася. В цьому напрямку Асоціація з 1994-го року плідно співпрацює з видавництвом "Медицина України". Спочатку щорічно стали видаватися "Показники діяльності радіологічної служби", а трохи пізніше - збірка наукових праць "Променева діагностика, променева терапія" . З 2000 року Асоціація радіологів України і ІВО "Медицина України" спільно видають науково-практичний журнал "Променева діагностика, променева терапія" (який у 2004 році включено до переліку фахових видань ВАК), а з 2004 року -інформаційний бюлетень "Радіологічний вісник". Супроводжуються інтернет-сайти Асоціації радіологів України: www.aruk.org та www.radiology.org.ua.

У рік 15-річчя Асоціація на честь свого ювілею провела 2 науково-практичні конференції "Актуальні питання використання сучасного радіологічного обладнання" (Ялта, 26-29 травня) та "Радіологічні читання. Актуальні питання діагностичної радіології" (Полтава, 20-23 вересня), міжрегіональне засідання осередків АРУ "Актуальні питання діагностичної радіології" (Кам'янець-Подільський, 5-6 жовтня), разом з міською радою Дніпродзержинська, Асоціацією роботодавців міста, Клубом мерів України взяла участь в організації конференції "Можливості підвищення якості медичної допомоги - практичний досвід" (Дніпродзержинськ, 16-18 травня). Під час ХVІ-ої Міжнародної спеціалізованої виставки "Охорона здоров'я-2007", де вже традиційно був представлений стенд АРУ, було проведено засідання Ради Асоціації, на якому серед інших разом з представниками Державного комітету ядерного регулювання України обговорювалося питання особливостей ліцензування медичних джерел іонізуючого випромінювання.

На сьогодні Асоціація радіологів України налічує понад 5000 індивідуальних членів та 17 колективних. На правах колективних членів до Асоціації входять товариства фахівців з субспеціальностей та фірми, що працюють на радіологічному ринку.

АРУ является членом Европейской ассоциации радиологов с 1993 г.

Виконком АРУ

Новости

The 24th European Symposium on Urogenita...

The 24th European Symposium on Urogenita...

Conference venue Sopot Date September...

Программа научно-практической конференци...

Программа научно-практической конференци...

Посмотреть программу (documen...

 Поїздка на Європейський Конгрес Радіоло...

Поїздка на Європейський Конгрес Радіоло...

Запрошуємо вступати до Асоціації раді...

Важно

Требования к радиологическому оборудован...

Требования к радиологическому оборудован...

Типовые медико-технические требования к...

Национальное руководство по радиологичес...

Национальное руководство по радиологичес...

Национальное руководство для врачей, н...

Подписаться на новости

crt aru3ultrasound2logopartners1projectidpartners2spro  nkldkld