• 2 груд., 2013

15 РІЧЧЯ УЧАСТІ АСОЦІАЦІЇ РАДІОЛОГІВ УКРАЇНИ У ВИСТАВЦІ

Цього року Асоціація радіологів України вже в 15-й раз взяла участь у Міжнародній медичній виставці «Охорона здоров’я». Дебют участі АРУ у цій виставці відбувся у 2008 році, коли вона ще проходила у Палаці спорту. Тоді на стенді Асоціації були представлені українські підприємства, які виробляли обладнання та допоміжні засоби для рентгенодіагностики, але тоді ще не мали можливості самостійно взяти участь у найбільшій в Україні медичній виставці. Цим українські радіологи підтримали вітчизняну медичну промисловість і,мабуть, завдяки цьому сьогодні стенд АРУ знаходиться поруч з експозиціями українських виробників рентгенівського обладнання, які вже можуть самостійно брати участь у міжнародних медичних виставках як в Україні, так і за її  межами.

Ще у перші роки своєї участі у виставці «Охорона здоров’я» Асоціація стала проводити в її рамках свої семінари і конференції, що поступово стало певною традицією. І цього разу до наукової програми виставки було включено заходи АРУ, а саме семінар Асоціації радіологів України з нагоди 15-річчя Центру рентгенівських технологій АРУ та участі Асоціації у виставці «Охорона здоров’я», нараду головних фахівців з радіологічних спеціальностей (рентгенодіагностика, ультразвукова діагностика, радіонуклідна діагностика, променева терапія)  МОЗ України та Асоціації радіологів України «Можливості підвищення ефективності післядипломної освіти радіологів в сучасних умовах»  та семінар «Променева діагностика та лікування», організований компанією УМТ.

Семінар, присвячений 15-річчю Центру рентгенівських технологій АРУ та участі Асоціації у виставці «Охорона здоров’я», відкрив головний радіолог МОЗ України професор М.М. Ткаченко. Доповідь президенту АРУ д.м.н. Рогожина В.О. була присвячена ролі технологій у підвищенні ефективності радіологічних досліджень, а керівник Центру рентгенівських технологій АРУ професор Мірошниченко С.І. розповів учасникам семінару про  стан і перспективи розробки та виробництва рентгенівського обладнання в Україні. Завдяки семінару, як і п’ятнадцять років тому, українські підприємства зібралися разом і розповіли рентгенологам про свої досягнення. Про успіхи своїх колективів розповіли учасникам семінару співробітники ЗРО «Квант» (Харків), КВО «Медапаратура» (Київ), МПТВП «Оніко» (Київ), ДП «Радмір» (Харків) і НВО «Телеоптик» (Київ). А представник шведської компанії «КонтекстВижн» Маркус Норен розповів слухачам про співпрацю з українськими виробниками рентгенівського обладнання. Минулого року українські виробники медичного обладнання об’єдналися в асоціацію «Укрмедпром», з головними завданнями якої ознайомив її президент Дичек О.І.

Позитивну оцінку українським виробникам рентгенівського обладнання у своєму виступі дала директор Інституту променевої діагностики та ядерної медицини НАМН України член-кореспондент НАМНУ професор Дикан І.М. Вона запропонувала українським підприємствам об’єднати зусилля і спільно створити обладнання, яке буде успішно конкурувати з іншими компаніями не тільки в Україні, а й за її межами.

На нараді головних фахівців з радіологічних спеціальностей (рентгенодіагностика, ультразвукова діагностика, радіонуклідна діагностика, променева терапія)  МОЗ України та Асоціації радіологів України, яка відбулася після закінчення семінару, було обговорено доповідь професора Бабія Я.С. про можливості підвищення ефективності післядипломної освіти радіологів в сучасних умовах. За результатами обговорення було прийняте рішення, яке наведено нижче.

23 жовтня відбувся семінару «Променева діагностика та лікування», організований компанією «УМТ», в рамках якого, зокрема, співробітником санкт-петербургського науково-дослідного інституту швидкої допомоги ім. І.І.Джанелідзе.

Проведення радіологічних заходів в рамках наукової програми виставки «Охорона здоров’я», крім інформаційної складової, дозволяє більшій кількості спеціалістів відвідувати експозицію виставки. Тому дуже хотілося би, щоб радіологія завжди була гідно представлена на виставці «Охорона здоров’я» і щоб участь у неї була корисна як учасникам, так і відвідувачам.

 

                                   РІШЕННЯ РОЗШИРЕНОЇ  НАРАДИ

головних фахівців з радіологічних спеціальностей (рентгенодіагностика, ультразвукова діагностика, радіонуклідна діагностика, променева терапія)  та Асоціації радіологів України «Можливості підвищення ефективності післядипломної освіти радіологів за умов прискореного розвитку технологій візуалізації»

  22 жовтня 2013р.,  м. Київ

 

1. Підготувати та внести пропозиції щодо внесення змін до наказу МОЗ України № 484 від 7 липня 2009 р. з метою підвищення значення участі радіологів у міжнародних, національних та регіональних науково-практичних радіологічних заходах, зокрема майстер-класах, стажуваннях на робочих місцях як в Україні, так і за кордоном та інших сучасних формах підвищення кваліфікації спеціалістів.

                      Головний позаштатний радіолог МОЗ України,

                      Виконком АРУ

                                                                                                                  до 01 червня 2014 р.

 

2. Рекомендувати проводити одноденні курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології в регіонах з метою її наближення до простих радіологів. Для формування плану роботи Школи у 2014 р. просити головних обласних рентгенологів до 1 грудня надіслати до виконкому АРУ заявки на приймання Школи певної тематики у своєму регіоні та бажаними строками її проведення.

                       Виконкоми АРУ та УАРКТМРТ,

                      Головні обласні рентгенологи

                                                                                                                         до 01 грудня 2013 р.

 

3. Виконкомам АРУ, активу УАРКТМРТ, УАФУД, УТЯМ, УТРО проводити активну агітаційну роботу з метою вступу українських спеціалістів до європейських радіологічних товариств для отримання доступу до міжнародних освітніх ресурсів.

                       Виконкоми АРУ та УАРКТМРТ,

                       Головні обласні рентгенологи

                                                                                                                                      постійно

 

4. На 2-му конгресі «Радіологія в Україні» обговорити питання прискорення впровадження сучасних методів навчання радіологів.

                      Головний позаштатний радіолог МОЗ України,

                     Виконком АРУ

                                                                                                                      до 01 квітня 2014 р.

 

5. Рекомендувати закладам охорони здоров’я створювати інтегровані відділення променевої діагностики, у яких спільно працюють спеціалісти з різних радіологічних спеціальностей. Сприяти опануванню радіологами суміжних спеціальностей.

                      Головний позаштатний радіолог МОЗ України,

                     Виконкоми АРУ та УАРКТМРТ,

                     Головні обласні фахівці з радіологічних спеціальностей

                                                                                                                                      Постійно

6. Рекомендувати компаніям, що поставляють радіологічне обладнання в Україну, більше уваги приділяти навчанню персоналу роботі з ним та видавати спеціалістам, що навчалися,  відповідні сертифікати. Сприяти проведенню компаніями науково-практичних  конференцій, семінарів, майстер-класів, шкіл та інших заходів, направлених на підвищення професійного рівня радіологів.

                      Головний позаштатний радіолог МОЗ України,

                      Виконкоми АРУ, УАРКТМРТ,УАФУД, УТЯМ, УТРО,

                      Головні обласні фахівці з радіологічних спеціальностей

                                                                                                                                      Постійно

 

7. Рекомендувати медичним закладам при закупівлі складного радіологічного обладнання у тендерному завданні окремою строчкою прописувати вимоги до навчання персоналу.

                       Виконкоми АРУ, УАРКТМРТ,УАФУД, УТЯМ, УТРО,

                      Головні обласні фахівці з радіологічних спеціальностей

                                                                                                                                      Постійно

 

8. Центру рентгенівських технологій АРУ продовжити проведення регіональних курсів для рентген-лаборантів, а також семінарів та майстер-класів по цифровим технологіям.

Для формування плану проведення заходів у 2014 році просити головних обласних рентгенологів до 1 грудня надіслати до виконкому АРУ заявки на проведення заходів у своєму регіоні та бажаними строками їх проведення.

                             Виконкоми АРУ та УАРКТМРТ.

                             Головні обласні рентгенологи

                                                                                                                         до 01 грудня 2013 р.

 

9. Просити об”еднання «Укрмедпром» та інститути НАМН України розробити плани та форми координування розробок нової медичної техніки з метою досягнення конкурентоспроможності вітчизняних медичних виробів на світовому ринку.

                          Виконком АРУ

                                                                                                                         до 01 грудня 2013 р.

 

10. У зв’язку з поставками в медичні заклади складного високотехнологічного радіологічного обладнання підготувати та обговорити на конгресі «Радіологія в Україні» питання підвищення якості підготовки рентген-лаборантів з метою розробки пропозицій для міністерств охорони здоров’я і освіти та науки щодо змін в системі підготовки спеціалістів середньої ланки.

                           Виконком АРУ

                                                                                                                          до 01 квітня 2014 р.

 

Головний позаштатний радіолог  МОЗ України 

доктор медичних наук професор                                                            М.М. Ткаченко              

 

Президент Асоціації радіологів України

доктор медичних наук                                                                                В.О. Рогожин