• 2 груд., 2013

Науково - практична конференція на Дніпропетровщині

15 листопада 2013р. в м. Дніпропетровськ на базі обласної клінічної лікарні ім. Мечнікова при підтримці адміністрації лікарні та особисто головного лікаря Риженко С.А. відбулася всеукраїнська науково - практична конференція з міжнародною участю «Променева діагностика інтерстиціальних захворювань легень». Організаторами та ініціаторами її проведення виступили Дніпропетровський радіологічний клуб ім. Івана Пулюя, Асоціація радіологів України та обласна клінічна лікарня ім. Мечнікова. 

Клуб ім. Івана Пулюя був створений у січні 2013 року лікарями ентузіастами, завідувачами відділень обласних лікарень м. Дніпропетровська (обласної клінічної лікарні; обласного онкологічного диспансеру; обласної дитячої лікарні; лікарні придніпровської залізниці). Мета створення клубу - відпрацювання механізмів взаємодії лікарів - рентгенологів Дніпропетровськой області в діагностиці хворих , обговорення та прийняття єдиних поглядів та підходів при інтерпретації рентгенологічних зображень, при проведенні специфічних методик рентгенологічних досліджень. На першому засіданні, яке відбулося на початку 2013 року за участі 5 членів – Шатайло В.П. (голова), Петриченко О.М.(заступник), Шевченко М.А.( секретар), Брагарь В.В. (скарбник ) та Шатайло О.В., - було розподілено обов’язки, прийнято статут клубу і розроблено план дій та заходів на 2013 рік. На засіданнях клубу, що регулярно проводилися протягом року, розглядалися складні для рентгенодіагностики випадки та заяви про прийняття нових членів. За 9 місяців кількість членів клубу збільшилася до 15 осіб. Клуб є осередком Асоціації радіологів України.


Одним із заходів, що було заплановано на 2013 рік, була регіональна конференція з променевої діагностики інтерстиціальних захворювань легень за участі лікарів-клініцистів (пульмонологів, ревматологів, терапевтів). Щоб краще підготувати цей захід клуб звернувся за допомогою до Асоціації радіологів України. Спільно було визначено дату проведення заходу та вирішено запросити до участі у конференції провідних спеціалістів з цього питання не тільки з України, але й з Росії. Об’яву про конференцію було розміщено у журналі «Радіологічний вісник» та на сайті АРУ. Завдяки актуальності теми конференції та залучення до її підготовки АРУ регіональний захід перетворився у всеукраїнський з міжнародною участю, на який приїхало понад 200 лікарів 12 регіонів України. Конференцію відкрили президент Асоціації радіологів України д.м.н. Рогожин В.А. та головний лікар лікарні ім. Мечнікова проф. Риженко С.А., які привітали її учасників. У першій доповіді обласного пульмонолога, доцента кафедри факультативної терапії та ендокринології ДДМА, к.м.н Кирєєвої Т.В. (м.Дніпропетровськ) було висвітлено проблеми діагностики інтерстиціальних захворювань легень в клінічній практиці з наданням останніх їх класифікацій різними Асоціаціями пульмонологів світу та обговорено питання взаємодії клініцистів та рентгенологів у діагностиці та лікуванні даної групи захворювань. Другою була доповідь запрошеного гостя з Росії, завідувача кафедри рентгенології та радіології університету ім. Павлова д.м.н. професора Амосова В.І. (м. Санкт - Петербург) «Стратегія та тактика променевої діагностики інтерстиціальних захворювань легень». Він детально розкрив рентгенологічні ознаки змін легеневої тканини та продемонстрував цікаві та складні для рентгенодіагностики випадки. Пізнавальними з практичної точки зору були всі включені до програми конференції доповіді: «Можливості підвищення ефективності досліджень органів грудної порожнини, на первинному етапі надання медичної допомоги» (к.т.н. Коваленко Ю.М., Київ), «Променева діагностика інтерстиціальних захворювань легень у дітей молодшого віку» (к.м.н. Шаповалова В.В., Харків), «Типи фіброзу у робітників, зайнятих в шкідливих умовах праці» (Дорошенко О.Н., Луганськ) та «Можливості використання цифрових технологій в рентгенодіагностиці легеневих дисемінацій» (Дереш Н.В.,Тернопіль). З короткими, але цікавими, повідомленнями перед учасниками конференції виступили представники спонсорів цього заходу: «Україна – країна контрастів» (Коломоєць О.Л., компанія «Фармак») та керівника направлення КТ та МРТ. « Нові технології компанії «Hitachi» (Румянцев В.Ю., компанія «Hitachi»).


Особлива увага була приділена обговоренню практичних випадків діагностики інтерстиціальних захворювань легень, які представили лікарі – рентгенологи Дніпропетровського радіологічного клубу ім. Івана Пулюя: Петриченко О.М., Грабовський Ю.В., Тарянник Г.В., Саламатенко С.Н., Стрижений В.Г. та Прилепська Т.І. Також декілька власних спостережень продемонструвала Дереш Н.В. Важливим було те, що під час обговорень лікарі - клініцисти побачили різноманітність проявів інтерстиціальних захворювань легень очима рентгенологів та відчули складнощі, які виникають перед діагностами при встановленні діагнозу даної патології. На цих прикладах було продемонстровано, що своєчасне встановлення діагнозу та правильне проведення лікування, практично у всіх випадках, приводило до покращення стану пацієнтів, а подекуди і до повного їх одужання. Головним результатом конференції став прокладений «місток» взаємодії при вирішенні проблеми інтерстиціальних захворювань легень між лікарями - радіологами та лікарями — клініцистами.


На другий день члени клубу для гостей конференції влаштували подорож до Петриківського району, де бажаючі ознайомились з Петриківським розписом та придбали сувеніри. Найпам'ятнішим було відвідування козацького селища Галушківка, де всі разом поринули у світ традицій та побуту життя козацтва Придніпров'я. Це селище являє собою етнографічний комплекс, заснований в кінці 17 сторіччя запорізькими козаками, які селилися у дикому полі та входили до складу Протовчанської паланки війська Запорізького. До програми подорожу входила зустріч з кінними козаками та кінна вистава з демонстрацією бойового козацького мистецтва. Після цього всі бажаючі мали можливість прийняти участь у козацьких розвагах. Звичайно, не обійшлося без козацького обіду з кулішем, варениками, узваром, салом та козацькими напоями.


Сподіваємось, що за результатами проведених заходів всі отримали не тільки нові знання, але й задоволення та приємні враження від спілкування та відпочинку, тому що радіологи повинні не тільки плідно працювати, але й вміти добре відпочивати.

 

О.М. Петриченко В.П. Шатайло м. Дніпропетровськ.