• 9 жовт., 2017

Асоціація радіологів України вже традиційно взяла участь у Міжнародній медичній виставці «Охорона здоров’я-2017»

Цього року Асоціація радіологів України вже 19-й раз поспіль взяла участь у Міжнародній медичній виставці «Охорона здоров’я-2017», яка проходила в Києві у Міжнародному виставковому центрі 3-5 жовтня. До наукової програми виставки був включений семінар «Національне керівництво для лікарів, які направляють пацієнтів на радіологічні дослідження: практичні аспекти його використання». Цей захід Асоціація організувала спільно з Видавниче-інформаційним центром «Медицина України» та ДП «Прем’єр Експо», щоб поширити інформацію про розроблений документ серед клініцистів і показати їм як променева діагностика допомагає їм у постановці діагнозу пацієнту. До програми семінару було включено доповіді з різних розділів Керівництва, зокрема

  • «Щодо безпеки радіологічних досліджень» (Коваленко Ю.М., Київ);
  • «Променева діагностика захворювань органів грудної клітки» (Дереш Н.В., Київ);
  • «Променева діагностика молочної залози» (Мякиньков В.Б., Херсон);
  • «Променева діагностика захворювань кістково-м’язової системи» (Шармазанова О.П., Харків);
  • «Променева діагностика в педіатрії» (Урина Лариса Кирилівна, Київ);
  • «Променева діагностика невідкладних станів черевної порожнини» (Бортний М.О., Харків);
  • «Можливості УЗД та МРТ діагностики патології малого тазу» (Сафонова І.М., Харків);
  • «Європейські Керівництва EFSUMB та EASL з сучасної УЗД та еластографії дифузних захворювань печінки» (Динник О.Б., Федусенко О.Анатолійович., Київ)
  • «Керівництво EASL з УЗД доброякісних вогнищевих уражень печінки» (Федусенко О.А.натолійович, Динник Олег Борисович, Київ)
  • «Ультразвукова класифікація вузлових утворень в щитоподібній залозі THIRADS - основа для визначення показів до проведення тонкогілчастої аспираційної біопсії щитоподібної залози (проект змін до "Національного керівництва для лікарів, які направляють пацієнтів на радіологічні дослідження")» (Чирков Ю.Е., Корчагін Є.П., Київ-Харків)

У вступному слові виконавчий секретар АРУ Коваленко Ю.М. звернув увагу присутніх на те, що семінар проходить в рік 25-ої річниці Асоціації і 90-річчя кафедри променевої діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти, привітав присутніх представників цієї кафедри на чолі з завідуючою нею професором Шармазановою О.П. та подякував їм за постійну підтримку та активну участь у заходах АРУ.

При підведенні підсумків головуючі на семінарі Шармазанова О.П. та Динник О.Б. наголосили на тому, цей захід – лише один фрагмент з тієї роботи, що АРУ проводить з метою поширення інформації про Керівництво і прискорення його впровадження в клінічну практику, а також на тому, що Керівництво буде в подальшому доповнюватися відповідно з новими міжнародними керівництвами та клінічними протоколами.

Одночасно с семінаром АРУ проходив семінар-конференція Клубу мерів для керівників міст та управлінців охорони здоров’я «Діяти, а не чекати. Медична реформа: досвід регіонів», в якому Асоціація радіологів України теж взяла певну участь: до програми цього заходу було включено доповідь заступника керівника Центру рентгенівських технологій АРУ, виконавчого секретаря Асоціації Коваленка Ю.М. «Національні особливості променевої діагностики в Україні», яка була з увагою вислухана аудиторією.

Тобто, як завжди, Асоціація радіологів України не тільки представила на виставці свій стенд, а й взяла активну участь у її науковій програмі.

Фото з заходу дивись у галереї.