• 27 вер., 2018

В Одесі пройшла чергова радіологічна науково-практична конференцію з міжнародною участю

Цього року науково-практична конференція з міжнародною участю, яка пройшла в Одесі 20-21 вересня на базі пансіонату «Совіньйон», була присвячена помилкам променевої діагностики захворювань різних органів та систем. Вже традиційно організаторами конференції виступили Харківська медична академія післядипломної освіти, Асоціація радіологів України, Всеукраїнська асоціація рентгенологів, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика в партнерстві з ВІЦ «МЕДИЦИНА УКРАЇНИ» (генеральний технічний партнер) та компаніями InMed UKRAINE (генеральний партнер), ТЕЛЕОПТИК та УКРМЕДЕКСПЕРТ (офіційні партнери), RADUNIT, ГЕОСАНТРІС, TAKEDA, UMT+, ULRICH, МЕДІГРАН, ТМК, MAVIG, PHILIPS та ФАРМАК.

За два дні конференцію відвідало близько 350 осіб. Це більше, ніж минулого року, проте попередньо бажаючих було близько 400, тому що цьогорічна тематика конференції є дуже актуальною. На жаль, багато людей, хто попередньо зареєструвався на конференцію, з невідомих причин до Одеси не доїхало.

Конференцію відкрила Президент Асоціації радіологів України д. мед. н. Т.А. Ялинська, яка поздоровила Центр рентгенівських технологій АРУ з 20 річчям та побажала подальшої активної та плідної роботи, а харківська делегація подарувала ювілярам велику фотографію свого міста, щоб в Центрі пам’ятали, що Харків завжди разом з ним.

Наукова програма конференції цього року почалася з блоку коротких доповідей про новітні технології радіологічної візуалізації, роль радіології в забезпеченні ефективності медичної допомоги населенню, основні напрямки підвищення ефективності самої променевої діагностики та зменшення кількості радіологічних помилок, зокрема з залученням до цього штучного інтелекту.

До Одеси цього року приїхали проф. Невра Елмас і проф. Мехмет Ертюрк з Туреччини, які 6 років тому вперше приїхали в Україну на Український конгрес радіологів і фактично поклали початок дружби та співробітництва між українськими та турецькими радіологами, які плідно розвиваються вже протягом шести років. В черговий раз вони поділилися своїми знаннями з українськими колегами.

Щоб учасники конференції могли познайомитися з більшою кількістю помилок в цьогорічну програму було включено наукову сесію з короткими доповідями. Вже традиційно конференція завершилася шістьма майстер-класами, на яких слухачі мали можливість поглибити свої знання в різних розділах радіології, та прийняттям резолюції, зміст якої розміщено нижче. Зокрема, в ній знайшло відображення бажання українських радіологів разом з міжнародною радіологічної спільнотою відмічати професійні свята. Тому на 8 та 9 листопада заплановано провести в Яремче семінари для рентген-лаборантів, радіологічних технологів, радіологів та лікарів, які направляють на радіологічні дослідження, присвячені Міжнародному дню радіології.

 

 

 

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

науково-практичної конференції з міжнародною участю «Помилки променевої діагностики захворювань різних органів та систем»

20-21 вересня 2018 року

Науково-практична конференція «Помилки променевої діагностики захворювань різних органів та систем» планується для шорокого кола фахівців: спеціалістів рентгенологів, лікарів ультразвукової діагностики, ортопедів-травматологів, педіатрів, лікарів сімейної практики, хірургів, неврологів, геронтологів.

Спеціалісти-радіологи лікувально-профілактичних, наукових установ Міністерства охорони здоров'я та Академії медичних наук України, заслухавши та обговоривши лекції та доповіді учасників конференції, констатують, що в останні роки в медичних закладах постійно збільшується число променевих діагностичних досліджень, в тому числі УЗД, КТ, МРТ, проте використовуються вони не завжди за клінічними показаннями. Незважаючи на активне впровадження в Україні нових рентгенівських і ультразвукових технологій та сучасних методів променевої діагностики, національні консенсуси та нормативні діагностичні стандарти променевої діагностики ще не розроблені, надані рекомендації стосовно променевої діагностики в затверджених клінічних протоколах клініцістів на жаль не відповідають дійсності, тому що розроблялись без участі фахівців з променевої діагностики. Крім того, потребують суттєвих змін та узгоджень нормативні документи, які регулюють діяльність відділень променевої діагностики у медичних закладах різних рівней.

                                  КОНФЕРЕНЦІЯ ВИРІШУЄ:

  1. Визначити основні напрямки науково-практичної діяльності Асоціації радіологів України (АРУ) та Всеукраїнській асоціації рентгенологів (ВАР) на 2019-2020 рр. та створити робочу групу, завданням якої було б вивчення передового досвіду провідних світових спеціалістів з метою перегляду Національного керівництва для лікарів, які направляють пацієнтів на радіологічні дослідження.

                                 Відповідальні: президент АРУ д.м.н. Ялинська Т.А.,

31 грудня 2018                                           проф.Шармазанова О.П.

  1. Виконкому АРУ і ВАР проводити більш активну роботу до залучення українських радіологів до участі у заходах Європейського Товариства Радіологів, зокрема у програмах для молодих радіологів.   Строки: постійно 2018 р.
  2. Прийняти активну участь в роботі з`їздів та конференцій лікарів різних спеціальностей України з метою розповсюдження знань щодо можливостей променевої діагностики, та встановлення тісних контактів з Асоціаціями суміжних спеціальностей України.

Відповідальні: секретарі АРУ та ВАР.                 Строки – постійно.

  1. Щорічно проводити всеукраїнські та регіональні науково-практичні конференції та курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології для рентгенологів з питань узагальнення досвіду використання сучасного променевого обладнання в клінічній практиці.

Відповідальні: виконкоми АРУ та ВАР.

  1. Приєднатися до європейської радіологічної спільноти в святкуванні Міжнародного дня радіології та міжнародного дня рентген-лаборанта. Провести на честь міжнародних радіологічних свят семінари для рентген-лаборантів та радіологів 8-го та 9-го листопада 2018 року в Яремче.

Відповідальні: виконкоми АРУ, ВАР, УАРРТ   листопад 2018 р.

  1. Доручити виконкому АРУ звернутися безпосередньо до в.о. міністра охорони здоров’я з пропозиціями:

-        Заборонити закупівлю за державні кошти аналогового рентгенівського обладнання та систем комп’ютерної рентгенографії;
-        Скасувати накази №54 2005 р. та №294 2007 року, що регламентують порядок отримання санітарних паспортів;
-        Включити перелік сайтів, підготовлений виконкомом АРУ, до списку офіційних сайтів, які можна використовувати для підготовки клінічних протоколів.

  1. Прийняту Резолюцію довести до відома керівництва МОЗ та АМН України, обласних осередків АРУ, провідних фахівців окремих наукових установ і закладів післядипломної освіти та обласних управлінь охорони здоров’я.