• 2 лист., 2018

18-19 жовтня 2018 року пройшов ІІІ Форум медичних фізиків України

 

Вже третій рік поспіль проводиться Форум медичних фізиків України – науково-практичний захід, який покликаний допомогти українським медичним фізикам професійно зростати, дати можливість обмінятися напрацюваннями та досвідом, окреслити поточний стан галузі та спланувати її подальший розвиток.

Організатором Форуму є Українська асоціація медичних фізиків – професійна громадська організація, що об’єднує фахівців, які здійснюють свою діяльність в сфері медичної фізики, головною метою якої є сприяння розвитку медичної фізики, створення оптимальних умов для реалізації творчого потенціалу і соціально-правового захисту спеціалістів, зайнятих в галузі медичної фізики.

Підтримали проведення Форуму та взяли в ньому участь компанії Elekta, Varian, Canberra Packard Ukraine, Protech Solutions Ukraine, Biosense, Accuray.

ІІІ Форум медичних фізиків України відвідало близько 80 спеціалістів з більшості областей України, а також з-за кордону, зокрема з Швейцарії, Латвії, Швеції. Також варто звернути увагу на участь представників Державної інспекції ядерного регулювання України, в тому числі заступника Голови Тріпайло Р.Ф.

                Наукова програма Форуму складалась з доповідей, практичних майстер-класів від виробників найсучаснішого світового програмного забезпечення для планування променевої терапії, Круглого Столу за участі  Державної інспекції ядерного регулювання України.

                Під час проведення наукових секцій було презентовано мобільний додаток для корекції фракціонування при незапланованих перервах в лікуванні при проведенні променевої терапії, прототип приладу для автоматизації процедур контролю якості та платформу для навчання медичних фізиків, які були розроблені українськими медичними фізиками.

                Українська асоціація медичних фізиків прозвітувала про проведену роботу за минулий рік, а також презентувала розроблений проект Рекомендацій до магістерської програми з медичної фізики. 

                Важливою частиною ІІІ Форуму медичних фізиків України став Круглий Стіл, організований Українською асоціацією медичних фізиків, в якому прийняли участь всі бажаючі медичні фізики України та представники Державної інспекції ядерного регулювання України. Були розглянуті важливі питання стосовно повірки дозиметричного обладнання, недоліків навчальних програм з медичної фізики в університетах, необхідності змін деяких наказів Державної інспекції ядерного регулювання України, потреби синхронізації процесу розвитку медичної фізики в Україні з реформами Міністерства охорони здоров’я України та інші. Кількагодинне активне обговорення закінчилось прийняттям рішень, виконання яких стане основним завданнями Української асоціації медичних фізиків на наступний рік.