• 13 лист., 2018

УКРАЇНСЬКІ РАДІОЛОГИ ВЖЕ ВДРУГЕ СВЯТКУВАЛИ МІЖНАРОДНІ РАДІОЛОГІЧНІ СВЯТА НА ПРИКАРПАТТІ

 

              Асоціація радіологів України (АРУ) разом з Всеукраїнською асоціацією рентгенологів (ВАР) та Українською асоціацією рентген-лаборантів та радіологічних технологів (УАРРТ) на честь міжнародних радіологічних свят провела 8-9 листопада в Яремче в конференц-залі учбової бази івано-франківського медичного університету семінари  «Роль технологів в сучасній радіології» та «Роль променевої діагностики в забезпеченні ефективності медичної допомоги першого рівня», участь в яких протягом двох днів взяло близько 200 рентген-лаборантів, радіологічних технологів та радіологів з багатьох регіонів країни, а також з Канади та Молдови.

           Святкові заходи пройшли за підтримки компаній «Інмед» та «Телеоптик», а також видавниче-інформаційного центра «Медицина Україна», який займався технічними питаннями їх підготовки та проведення.

          Семінар  «Роль технологів в сучасній радіології», який пройшов 8 листопада, в першу чергу, був розрахований на рентген-лаборантів та радіологічних технологів. Перед його початком було зроблено колективне фото учасників заходу, яке було відправлено на сайти Міжнародного дня радіології (IDoR) та Європейської федерації товариств радіологічних технологів (EFRS). Семінар відкрив президент УАРРТ Кметюк В.М., який привітав учасників заходу, яких було понад 80 осіб, з Міжнародним днем радіології. Президент ВАР Шармазанова О.П. у своїй доповіді підкреслила важливу роль рентген-лаборантів та радіологічних технологів в забезпеченні якості та безпеки променевої діагностики. На семінарі також обговорювалися питання підготовки рентген-лаборантів та радіологічних технологів в сучасних умовах та впливу новітніх технологій візуалізації та передачі даних на роботу рентген-лаборантів та радіологічних технологів.

Учасники семінару прослухали доповіді про особливості укладок пацієнтів при найчастіших рентгенографічних дослідженнях, роль рентген-лаборанта в забезпеченні якості мамографічних досліджень, особливості роботи рентген-лаборанта на цифрових рентгенографічних системах, познайомилися з  методикою проведення КТ-дослідження пацієнтам із підозрою на онкологічну патологію, сучасними вимогами до планування МРТ досліджень голови, хребта, органів черевної порожнини і тазу, а також з особливостями підготовки і роботи рентген-технологів в Канаді.

           9 листопада семінар, на який приїхало понад 100 радіологів з різних регіонів країни, також почався з колективного фотографування. Його відкрив професор івано-франківського медичного університету Рижик В.М., який привітав всіх з Міжнародним днем радіології. З міжнародними радіологічними святами привітав учасників заходу також головний рентгенолог Кишиніва Динга В.П. Він також розповів про те, що цього року виповнилося 10 років з впровадження у Молдові цифрової рентгенодіагностики, та подякував Асоціації радіологів України за організаційно-технічну та методичну підтримку молдавських колег на етапі переходу до цифрової технології візуалізації рентгенівських зображень.

Виконавчий секретар АРУ Коваленко Ю.М. познайомив слухачів з історією Міжнародного дня радіології та підкреслив важливість спільного святкування цього свята з колегами з усіх країн світу. Оскільки цього року Міжнародний день радіології присвячений кардіорадіології, то лекційна частина семінару почалася з доповіді Шармазанової О.П. «Можливості рентгенодіагностики патології серця». В програму семінару було також включено доповіді з рентгенсеміотики захворювань легень, променевої діагностики спондилоартритів,  переваг комплексного рентген-ультразвукового дослідження на етапі первинної променевої діагностики, ранньої діагностики раку молочної залози. Експерти Центру рентгенівських технологій АРУ познайомили учасників заходу з практичними аспектами роботи лікаря-рентгенолога з інтерфейсами сучасних динамічних цифрових рентгенівських приймачів та розповіли їм про новий проект Центру з забезпечення первинної ланки медичної допомоги якісною рентгенодіагностикою «Допоможемо собі самі». Семінар завершився двома майстер-класами «Диференційна променева діагностика» та «Диференційна променева діагностика захворювань хребта», які провели викладачі Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Учасники обох семінарів були задоволені проведеними заходами та висловили щиру подяку їх організаторам та партнерам. Було запропоновано проводити святкування міжнародних радіологічних свят в Яремче щорічно.

Колективне фото учасників семінару 8 листопада

Колективне фото учасників семінару 9 листопада

Президент Всеукраїнської асоціації рентгенологів вітає учасників семінару рентген-лаборантів та радіологічних технологів з Міжнародним днем радіології

Учасники семінару 8 листопада уважно слухають доповідача

Виступає президент Української асоціації рентген-лаборантів та радіологічних технологів Кметюк В.М.

Виступає віце-президент Української асоціації рентген-лаборантів та радіологічних технологів Омельченко О.М.

Професор Рижик В.М. відкриває семінар 9 листопада

Виконавчий секретар АРУ Коваленко Ю.М. розповідає учасникам семінару про історію Міжнародного дня радіології

Учасників семінару вітає головний рентгенолог Кишиніва Динга В.П.