• 2 січ., 2019

Рентгенівські технології ХХІ сторіччя в Україні є

 

Програма радіологічних заходів цього року завершилась 22 грудня науково-практичною конференцією «Технології ХХІ сторіччя в рентгенодіагностиці: технічні рішення та їх клінічне застосування», яка пройшла біля Києва у заміському клубі «Трипільське Сонце» і була присвячена 25 річчю компанії «ТЕЛЕОПТИК», створеній 23 грудня 1993 року для розробки цифрового рентгенівського приймача та впровадження в Україні цифрової рентгенодіагностики. Як було відмічене в доповіді виконавчого секретаря Асоціації радіологів України (АРУ) кандидата технічних наук Коваленка Ю.М., на сьогодні в Україні працює вже понад 1500 цифрових рентгенівських систем, 70% яких обладнано вітчизняними цифровими приймачами «Альфа» та «Іона» виробництва цієї компанії. Темпи впровадження цифрової рентгенодіагностики в нашій країні стримуються особливостями українського радіологічного ринку, де купується те, що хоче головний лікар, а не те, що потрібно медичному закладу. Саме тому лише 10% вітчизняних цифрових рентгенівських приймачів залишається в нашій країні. Більша частина їх експортується за межі України. В теперішній час вже понад 3000 цифрових приймачів «Альфа» та «Іона» різних модифікацій працює у 22 країнах світу, зокрема в США та Західній Європі. Це свідчить про те, що за якістю українські приймачі не поступаються іноземним аналогам.

Про дефіцит кадрів в радіології та погіршення системи їх підготовки йшлося в доповідях президента Всеукраїнської асоціації рентгенологів (ВАР) професора Шармазанової О.П. «Підготовка радіологів в Україні: реалії сьогодення», президента Української асоціації рентген-лаборантів та радіологічних технологів Кметюка В.М. «Про підготовку рентген-лаборантів та операторів цифрових рентгенодіагностичних систем» та експерта Центра рентгенівських технологій (ЦРТ) АРУ Мякинькова В.Б. «Стан мамографічних досліджень в Україні». Вирішення цієї проблеми можливо за рахунок використання телерадіології, проте для неї потрібна наявність цифрового радіологічного обладнання. В свою чергу, перехід до цифрової рентгенодіагностики, як відзначив у своєму виступі Кметюк В.М., дає можливість готувати операторів цифрових рентгенівських апаратів за 2-3 тижні.

Головний рентгенолог Кишиніва Динга В.П. поділився з учасниками конференції десятирічним досвідом впровадження цифрової рентгенодіагностики в Центрах Сімейних Лікарів столиці Республіки Молдова. Встановлені 10 років тому в цих медичних закладах цифрові базові рентгенографічні системи, в т.ч. і виробництва компанії «ТЕЛЕОПТИК», повністю вирішили проблему якісної рентгенодіагностики на першому рівні. Про те, що крім базових рентгенографічних систем, сьогодні в медичних закладах першого рівня можуть бути використані легкі цифрові рентгенодіагностичні комплекси (ЛЦРДК) на базі палатних рентгенівських апаратів, йшлося в доповіді експерта ЦРТ АРУ Дьолог М.І., яка працює на такому комплексі як рентгенолог-підприємець. Досвід використання ЛЦРДК показує, що на такому обладнанні можна проводити не тільки рентгенографію органів грудної клітки (ОГК), кінцівок та черепа, але й інших ділянок тіла людини, зокрема і дослідження хребта.

Про перспективу оснащення медичних закладів першого рівня цифровими базовими рентгенографічними системами з режимом томосинтезу розповів учасникам конференції керівник ЦРТ АРУ професор Мірошниченко С.І. В своєму виступі він зупинився на технічних перевагах томосинтезу в порівнянні з цифровою рентгенографією та комп’ютерною томографією. Розширенню можливостей рентгенодіагностики за рахунок використання томосинтезу були присвячені доповіді експертів ЦРТ АРУ Дереш Н.В. та Уріної Л.К., які на клінічних випадках показали переваги томосинтезу та його діагностичні можливості. Конференція завершилася майстер-класом по роботі з інтерфейсом цифрових приймачів «ІОНА», які виробляються компанією «ТЕЛЕОПТИК».

Його провів експерт ЦРТ АРУ, керівник підрозділу міжнародного сервісу науково-виробничого об’єднання «ТЕЛЕОПТИК» кандидат технічних наук Балашов С.В.

Після закінчення конференції для її учасників було організовано екскурсію на виробництво компанії «ТЕЛЕОПТИК», де вони мали можливість побачити не тільки цеха, де виготовляються цифрові рентгенівські приймачі «ІОНА» різних модифікацій, але й зразки сучасного рентгенодіагностичного обладнання вітчизняного виробництва, які за низкою технічних характеристик не тільки не поступаються закордонним аналогам, але й перевершують їх.

Позитивні емоції та оптимізм у її учасників – такий основний результат проведеної конференції. Досягнення українських вчених та розробників цифрових технологій рентгенівської візуалізації показують, що є чим пишатися і нашій країні в напрямку виробництва медичної електроніки.

Президент Всеукраїнської асоціації рентгенологів відкриває конференцію

Серед учасників конференції і заслужені корифеї, і ті, хто лише починає свій шлях в радіології

Досвід клінічного використання томосинтезу визвав жвавий інтерес у аудиторії

Під час екскурсії на виробництво компанії «ТЕЛЕОПТИК»

ЗАВАНТАЖИТИ ВСІ ФОТОГРАФІЇ